Logo
Materiały i urządzenia spawalnicze
45-231 Opole, ul. Oleska 121
tel.: +48 77 458 12 72, +48 77 458 14 84
 

Fronius TransTig 210


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

Zalety spawania elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (TIG) są dobrze znane: żadna inna metoda nie zapewnia większej czystości ani lepszej jakości spoiny. Jednak aby jeszcze bardziej ułatwić zadanie, firma Fronius zaprojektowała model TransTig 170/210. Ten kompaktowy system spawania ręcznego TIG ma szeroki zakres funkcji zapewniających idealne rezultaty spawania.

Metoda spawania TIG ma bardzo liczne zastosowania. Nadaje się do wszystkich metali, do cienkich blach, do spawania w pozycjach wymuszonych i w warstwie graniowej spoiny. Spawać można ze spoiwem lub bez niego. Użytkownicy z powodzeniem stosują tę metodę np. w budowie instalacji lub zbiorników. Ponieważ używa się tam głównie stali nierdzewnych i aluminium, proces ten może zagwarantować wysoką jakość spoiny — i to zarówno w ocenie wzrokowej, jak i dotykowej. W zastosowaniach mobilnych system TransTig pokazuje swoje dodatkowe zalety: jest lekki i poręczny, co pomaga użytkownikom w realizacji rozmaitych, często wymagających zadań.  
Niezawodny łuk spawalniczy także przy niskich parametrach zasilania  

Nowa generacja urządzeń TIG-DC firmy Fronius perfekcyjnie łączy kompaktowe wymiary z dużym zakresem funkcji: mimo niewielkiej masy, wynoszącej poniżej 10 kg, nowe modele TransTig 170 oraz TransTig 210 oferują wszystkie istotne możliwości konfiguracji, dostępne wcześniej tylko w dużych, profesjonalnych urządzeniach TIG. Podczas projektowania główny nacisk położono na to, by system spawania jak najlepiej przetwarzał dostarczone napięcie wejściowe. Dzięki temu modele TransTig są nie tylko energooszczędne, ale także nadzwyczaj niezawodne i produktywne: małe urządzenie TIG może funkcjonować w 40-procentowym cyklu pracy. Można więc spawać nieprzerwanie przez 4 minuty z maksymalną mocą — to dłużej niż w przypadku porównywalnych systemów spawania.   Ponadto funkcja Power Factor Correction (PFC) zapewnia modelowi TransTig wysoką tolerancję na wahania napięcia: nawet w razie spadku napięcia zasilającego o 30% urządzenie może pracować z pełną mocą. Poza tym dzięki funkcji PFC można maksymalnie wykorzystać moc dostarczaną z sieci. Parametrem „Fuse” spawacz może ustawić maksymalną wartość prądu pobieranego z sieci i w ten sposób dostosować ją do warunków, np. na placu budowy, gdzie już pracuje dużo urządzeń. Może być to decydujące dla zajarzenia łuku spawalniczego także w razie stosowania długich przewodów doprowadzających, słabych bezpieczników sieciowych czy w trybie zasilania poprzez generator prądotwórczy.  
Liczne funkcje ułatwiające obsługę  

Zaletą kompaktowych urządzeń TransTig jest także ich stabilne zachowanie podczas spawania, co dotychczas było cechą tylko większych urządzeń. Z jednej strony modele TransTig mają pełen zakres funkcji do spawania ręcznego elektrodą otuloną, włącznie z trybem CEL i wieloma funkcjami TIG: np. funkcja spawania punktowego (TAC) ułatwia sczepianie elementów i w porównaniu do metod konwencjonalnych pozwala wykonywać to zadanie dwukrotnie szybciej. Aby w czasie spawania móc zmienić pręt materiału dodatkowego lub przetopić punkty sczepiania, urządzenia TransTig mają teraz dodatkową funkcję narastania i opadania dla prądu obniżonego. Można go płynnie obniżać lub podwyższać do wysokości prądu głównego. Czas wypływu gazu po zakończeniu spawania ustawia się wówczas albo ręcznie, albo automatycznie — dostosowując go do prądu spawania. Poza tym funkcja stykowego zajarzenia wysokiej częstotliwości dodatkowo podwyższa komfort obsługi na początku spawania: wykrywa zetknięcie z elementem spawanym i po upływie wskazanego czasu precyzyjnie wywołuje zajarzenie łuku wysoką częstotliwością w żądanym miejscu. Umożliwia to stosowanie palników spawalniczych pozbawionych przycisków, ale też pomaga w trudno dostępnych miejscach.  
Supernowoczesna technika w solidnym opakowaniu  

Urządzenia z serii TransTig są napakowane supernowoczesnymi technologiami, a pomimo tego przekonują praktyczną koncepcją obsługi opartej na jednym przycisku obrotowym i przejrzystym, podświetlanym wyświetlaczu. Urządzenie jest nie tylko lekkie, lecz nadzwyczaj wytrzymałe: obudowę z tworzywa sztucznego gruntownie przetestowano pod kątem odporności na obciążenia mechaniczne daleko wykraczające poza wymagane minimum. Systemy do spawania ręcznego firmy Fronius są poza tym odporne na zachlapania i dlatego nadają się do stosowania także w trudnych warunkach, na placach budowy lub podczas montażu pod gołym niebem. Ponadto po upływie określonego czasu urządzenie może automatycznie przechodzić w tryb czuwania, co obniża zużycie energii. Urządzenia z serii TransTig są zatem najlepszym wyborem w przypadku mobilnych zastosowań wymagających supernowoczesnych technologii.

Nowe urządzenia TransTig 170 i TransTig 210 firmy Fronius przekonują swoją kompaktową konstrukcją.
Wiele funkcji urządzeń TransTig służy jak najlepszemu wsparciu spawacza w jego pracy.
Urządzenia TransTig 170 i TransTig 210 mają szeroki zakres funkcji (np. Anti-Stick, prąd obniżony, Hot Start i Puls), które zapewniają doskonałe właściwości spawania także przy spawaniu elektrodowym.


Koncepcja obsługi urządzeń TransTig dzięki swojej prostocie i przejrzystości umożliwia naprawdę wydajną pracę.


Cykl pracy 100%:
160 A
Cykl pracy 60%:
185 A
Cykl pracy 40%:
210 A
Napięcie biegu jałowego:
93,0 V
Częstotliwość sieci:
50-60Hz
Napięcie sieciowe [+/-15%]:
230V
Bezpiecznik sieciowy:
16A
Waga:
9,7 kg
Wymiary / długość:
435 mm
Wymiary / szerokość:
160 mm
Wymiary / wysokość:
310 mm
Stopień ochrony:
IP23
Zakres napięcia roboczego:
10,5V - 18,4V4,075,226,850    TransTig 210 Set/EF
4,075,226,858    TransTig 210 MV/Set/np

43,0004,0478    Electrode cable 25mm² 4m 200A current plug big 54,00
44,0450,0064    Slag hammer (250g) 9,10
42,0410,0019    Wire brush cast steel 3,10
44,0350,0498    Wear part kit TTB220A TTG2200A/TTW4000A 80,00
42,0510,0110    Fazor 1000 Plus


Załączniki: